"Tavan Bogd" betekent letterlijk "De Vijf Heiligen". Het is een reeks van sneeuw bedekte bergen, de hoogste in Mongolië, die behoren tot het Altai gebergte. Geografisch gezien het meest afgelegen deel van Mongolië met werkelijk ongerepte natuur, een overvloed aan wilde dieren en interessant cultureel erfgoed. De uitzichten worden gedomineerd door permanente gletsjers, bergrivieren en weelderige alpenweiden waar grote kuddes yaks, geiten en schapen grazen. De cultuur van de plaatselijke nomaden is authentiek en rijk. Het gebied staat ook bekend als een schatkamer van de menselijke geschiedenis met vele oude graven en rotskunst. Deze wandelreis omvat al het bovenstaande en zal "onvergetelijk" worden.
25 jun 2026
23 jul 2026
Gegarandeerd vertrek
Op dag 2 komen we aan in Ulaanbaatar (UB), de hoofdstad van Mongolië. We worden naar ons hotel gebracht. Afhankelijk van je aankomsttijd heb je nog tijd om rond te kijken in de stad. Morgen maken we een uitgebreide stadstoer. (hotel)
Vrij te besteden dag Ulaanbaatar. (ontbijt, hotel)
Vandaag is er een begeleide rondleiding door de stad om ons kennis te laten maken met de hoogtepunten van de stad: de Gandan Tempel - het belangrijkste boeddhistische centrum van de stad, op het centrale plein van de stad zien we een groot standbeeld van Dzjenghis Khan, we bezoeken het Zaisan Memorial, een verhoogde heuvel aan de rand van de stad dat een panoramisch uitzicht over UB biedt. Ook bezoeken we het Nationaal Museum over de geschiedenis van Mongolië van de vroege mens tot de moderne tijd. In de avond kun je genieten van een folk show met muziek, zang en “throat singing” gevolgd door een welkomstdiner.
(ontbijt, lunch, diner, hotel)
Transfer naar de luchthaven UB voor een vlucht naar Ulgy, een stad in West-Mongolië. Bij aankomst ontmoeten we ons supportteam en rijden we richting Tavan Bogd Nationaal Park. We reizen eerst door bergachtige woestijn en vervolgens door V-vormige valleien voordat we aankomen in de Baga Oigor vallei, de thuisbasis van een van de grootste en rijkste rotstekeningcomplexen in Azië en geregistreerd op de UNESCO Werelderfgoedlijst. Het rotstekeningcomplex is 15 km lang en 500 meter breed en dateert uit Steen- en Bronstijd. De afbeeldingen tonen wilde en gedomesticeerde dieren en taferelen van het menselijk leven zoals de jacht, huisdieren, aanbidding etc. Hier zetten we ons tenten op. Uiteraard is er gelegenheid om de rotstekeningen te bekijken. We keren terug naar ons kamp voor het diner en overnachting. (ontbijt, lunch, diner, tent)
Nog een halve dag reizen we door bergvalleien, berghellingen bedekt met weelderig gras worden afgewisseld met steile berghellingen die volledig bedekt zijn met puin. Rond lunchtijd komen we aan bij de ingang van Tavan Bogd Nationaal Park. Dit is het beginpunt van onze wandeltocht. De rest van de dag doen we het rustig aan en kun je omgeving van het kamp ontdekken. ’s Avonds komen de lokale herders met hun kamelen naar ons kamp. De kamelen zullen de bagage en voedsel voor de komende dagen vervoeren. (ontbijt, lunch, diner, tent)
Twee derde van de trekking route is een geleidelijke, maar voortdurende stijging in het hooggebergte met af en toe moerassen en een paar smalle beken die we moeten oversteken. Halverwege de route hebben we prachtig zicht op de besneeuwde bergen en enorme gletsjers. Rond de lunch worden we door de kamelen ingehaald, zij lopen door naar het volgende kamp. Zodat de kok alvast met zijn werkzaamheden kan beginnen. Vannacht kamperen we op 3000 meter met een indrukwekkend uitzicht op de hoogste toppen van de Tavan Bogd bergketen en Potanin gletsjer. (ontbijt, lunch, diner, tent)
Ons doel van vandaag is een van de lagere en makkelijkere peaks van de omgeving. Alhoewel niet technisch zal de route naar de top en terug toch 7 tot 9 uur duren. We wandelen eerst een uur langs de Potanin gletsjermorene. Voordat we verder de berg op gaan. Het pad is grotendeels over puin. Eenmaal op top kunnen we genieten van een spectaculair uitzicht op de gletsjers, de bergketen loopt door aan de andere kant van de grens. De route is afhankelijk van de conditie van de groep en het weer. Als alternatief kunnen we een over een makkelijkere route wandelen tot een lagere richel, waar je ook een mooi uitzicht hebt. We overnachten weer in tenten. (ontbijt, lunch, diner, tent)
Deze keer is het een makkelijke wandeling bergaf, hoewel onderbroken door een paar moerassen en iets langer dan de heenweg. Opnieuw wordt de bagage gedragen door kamelen. Het witte rivierdal wordt gebruikt als zomerweide door een kleine gemeenschap van Tuvan herders wiens voorouders afstammen van de Turken. Na een steile afdaling naar de rivieroever, komen we aan op onze kampeerplaats naast de rivier. Dit is een aangewezen kampeerplaats. Geniet van een welverdiende rust en maak een praatje met andere reizigers die mogelijk ook op deze plek kamperen. (ontbijt, lunch, diner, tent)
Een gemakkelijke ochtendwandeling om een Tuvan familie te bezoeken, hoogstwaarschijnlijk die van een van de kameelherders die ons de afgelopen dagen op de trektocht vergezelden. Tuvans, ook wel bekend als Uriankhai, is een etnische groep van Turkse afkomst die zich historisch altijd in zuidelijk Siberië heeft verplaatst. Traditioneel beoefenden deze nomaden het sjamanisme - een verering van voorouders en de natuurlijke geesten. Vandaag de dag is hun geloof sterk vermengd met het Tibetaanse boeddhisme. We gebruiken de uitnodiging om meer te weten te komen over hun manier van leven en om te genieten van eten en drinken. Na het bezoek wandelen we naar Mt. Shiveet en klimmen naar zijn brede top met als doel wilde berggeiten (Capra Ibex) te spotten. Het zien van deze berggeiten is bijna gegarandeerd, maar het vereist een beetje klimmen en verbergen. Een minder zware wandeling rond de voet van de heilige berg laat je oude rotstekeningen zien met fascinerende taferelen van jagen door verre bewoners van de Altai-regio. We keren terug naar ons kamp voor diner en overnachting. (ontbijt, lunch, diner, tent)
De terugreis naar Ulgy duurt ongeveer 7 uur. Onderweg stoppen we echter nog bij een Kazachse familie die een oud vorm van jagen beoefend met steenarenden. De ooit bijna vergeten traditie was is bewaard gebleven door de Kazachse minderheid in Mongolië en vandaag wordt het actief nieuw leven ingeblazen, er zijn zelfs vrouwen die hun geluk beproeven in het trainen van arenden. Jagen wordt het meest gedaan in de winter, maar toch kun je meer te weten komen over deze vorm van jagen. Rond diner tijd arriveren we in Ulgy, waar we ons vestigen in een hotel. We sluiten de dag af met een traditioneel Kazachse diner begeleid door muziek en liedjes. (ontbijt, lunch, diner, hotel)
Na het ontbijt transfer naar de luchthaven van Ulgy voor de vlucht naar Ulaanbaatar. Bij aankomst transfer naar het hotel. De rest van de dag is vrij te besteden. In de avond verzamelen we voor een afscheidsdiner. (ontbijt, diner, hotel)
Transfer naar de luchthaven voor de vlucht terug naar huis. (ontbijt)
| Heen | Terug | Prijs | Ticket vanaf | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 13 jun 2026 | 13 jun | 25 jun 2026 | € 2395 | € 825 | Boeken Optie Gegarandeerd vertrek |
|
Gegarandeerd vertrek
|
|||||
| 11 jul 2026 | 11 jul | 23 jul 2026 | € 2395 | € 1395 | Boeken Optie Gegarandeerd vertrek |
|
Gegarandeerd vertrek
|
|||||
| 01 aug 2026 | 01 aug | 13 aug 2026 | € 2395 | € 1745 | Boeken Optie |
* de vermelde reissom is op basis van een individuele boeking (in de hotels eenpersoonskamer en eenpersoonstent), indien je met 2 personen boekt en een hotelkamer en tent deelt dan is de reissom € 2185,-- per persoon (boek je alleen en je wilt een kamer en tent delen dan kunnen we proberen te bemiddelen als 2 alleenreizenden uit de groep willen delen)
* alle accommodatie: hotel overnachtingen Ulaanbaatar en Ulgy, 6 nachten tent
* luchthaven transfers (indien vlucht via ons geboekt)
* 3 maaltijden per dag en drinkwater (uitgezonderd lunch op dag 1, 2, 3, 10 en 13 en diner dag 1, 2, 3 en 13)
* kampeeruitrusting, kookgerei, bord en bestek
* alle groepsvervoer
* binnenlandse vluchten Ulaanbaatar-Ulgy v.v.
* entree genoemde bezienswaardigheden, nationaal park
* Engelssprekende gids, kok, lastdierdrijvers
* lastdieren voor bagage vervoer
* reserveringskosten
* bijdrage Reisgarantieregeling VZR Garant
* retourvlucht Amsterdam – Ulaanbaatar (deze kan wel via ons geboekt worden)
* visum € 76,-- (in 2024 en 2025 geen visum nodig met Nederlands of Belgisch paspoort)
* wijzigingskosten € 35,--
* vaccinaties, reis- en annuleringsverzekering
* lunch dag 1, 2, 3 en 13, diner dag 1, 2, 3 en 13
* overbagage binnenlandse vluchten
* vervoer naar en van Schiphol
* uitgaven van persoonlijke aard, souvenirs, frisdranken en alcoholica
* fooien lokale staf (± € 40,--)
* excursies wanneer niet vermeld in de dag-tot-dag beschrijving of aangegeven als facultatief
| Vertrek 13 jun 2026 | Vanaf € 825.00 |
|
|
Bij de reis van 13 jun 2026 vlieg je met Turkish Airlines van Amsterdam naar Ulaanbaatar. Het vluchtschema is als volgt: |
||
| 13 juni Amsterdam-Istanboel-Ulaanbaatar * 25 juni Ulaanbaatar-Istanboel-Amsterdam * aankomst volgende dag |
Boek deze reis | |
| Vertrek 11 jul 2026 | Vanaf € 1395.00 |
|
|
Bij de reis van 11 jul 2026 vlieg je met Turkish Airlines van Amsterdam naar Ulaanbaatar. Het vluchtschema is als volgt: |
||
| 11 juli Amsterdam-Istanboel-Ulaanbaatar * 23 juli Ulaanbaatar-Istanboel-Amsterdam * aankomst volgende dag |
Boek deze reis | |
| Vertrek 01 aug 2026 | Vanaf € 1745.00 |
|
|
Bij de reis van 01 aug 2026 vlieg je met Turkish Airlines van Amsterdam naar Ulaanbaatar. Het vluchtschema is als volgt: |
||
| 1 augustus Amsterdam-Istanboel-Ulaanbaatar * 13 augustus Ulaanbaatar-Istanboel-Amsterdam * aankomst volgende dag |
Boek deze reis | |
Een greep uit de reviews:
Mariette
19-08-2019
Gemiddelde beoordeling: 9,0
Wens en/of verwachting: Kennismaken met dit land/gebied waar ik nog niet eerder geweest was. De combinatie landschap en nomadische bevolking trok me speciaal aan
Meeste indruk: Tavan Bogd gletsjer, en de bezoeken aan Tuva en Kazach families.
Ervaring: Geweldig om in betrekkelijk korte tijd een gevoel van totale tijdloosheid te ervaren. Dit mede door het zeer afgelegen lege land, in dit verre westen bevolkt door authentiek nomaische levende families met hun grote kudden schapen, geiten, yaks, kamelen en paarden. Schitterend bergland, sneeuwtoppen, gletsjers. Daarbij een zeer diverse internationale groep.
Aanbeveling: ja
Lilian & Hayo
19-08-2019
Gemiddelde beoordeling: 10,0
Wens en/of verwachting: het Tavan Bogd gebergte met eigen ogen aanschouwen en een Eagle Hunter ontmoeten.
Meeste indruk: Kamperen naast de Potanin gletsjer en de wandelingen door de prachtige natuur. Ook het zien van de rotstekeningen hebben indruk gemaakt. De kamelen die onze spullen droegen waren ook heel bijzonder en was een unieke ervaring.
Ervaring: Een zeer bijzondere, unieke en indrukwekkende reis om nooit meer te vergeten.... Wij hebben enorm genoten van deze reis. Het landschap was overweldigend en hebben we het zeer getroffen met onze kundige en betrokken gids Kunde Samba. Het eten was voortreffelijk en de organisatie was perfect geregeld. Het is ongelooflijk hoe onze kokkin met weinig middelen de heerlijkste maaltijden op tafel kon zetten. Ook de internationale groep bestond uitsluitend uit enthousiaste mensen en was de sfeer altijd goed.
Aanbeveling: ja
Karin
26-08-2018
Gemiddelde beoordeling: 8,3
Wens en/of verwachting: Ruige natuur, fysieke inspanning en contact met bevolking.
Meeste indruk: Wild kamperen en gesprekken met Mongoolse bevolking.
Ervaring: Zeer goede begeleiding door gids en kok. Prachtige gesprekken met plaatselijke bevolking. Zeer ruige natuur.
Aanbeveling: Ja